Светот во тага: Почина легендарниот актер

Холивудскиот актер Бери Њуман почина на 92-годишна возраст.

Имено, неговата сопруга Анџела објави дека Бери починал од природна смрт.

Актерот беше познат по улогите во шоуто „Петрочели“ на NBC и во филмот „Точка на исчезнување“.

Легендарниот режисер Стивен Спилберг еднаш го опиша овој филм како еден од неговите омилени филмови.

Њуман беше и ѕвезда на драмската серија „Петрочели“ која се емитуваше помеѓу 1974 и 1976 година.

Бери исто така беше номиниран за наградата Еми во 1975 година благодарение на оваа улога.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде