„Дајте да го видам мојот син, моето дете, мојата среќа“: Шокантни сцени на Ада каде се удавија двајца тинејџери

Од езерото на Ада Циганлија денеска беа извлечени телата на двајца удавени тинејџери.

Претходно во полиција околу 17 часот и 30 минути беше пријавено дека во езерото на Ада Циганлија влегле голем број матуранти, а две лица не испливале.

Полициски патроли, како и Нуркачка единица веднаш биле испратени на местото на настанот и почнале со потрагата.

Како што пренесува Телеграф, со двајцата тинејџери имало и другарка од која полицијата во моментов зема изјава.

Според неофицијални податоци, малолетниците славеле крај на учебната година во заедницата кога решиле да скокнат во езерото. Во таа прилика двете момчиња не испливале.

Како што дознава Телеграф, станува збор за М.С.од Сообраќајното училиште во Земун и С.Ч. од техничкото училиште „Лола“ во Железник.

На терен се голем број полицајци, но и други ученици од сите училишта кои со трубачи го прославија крајот на учебната година.

На местото на настанот истрчал е присутен и таткото на еден од удавените тинејџери.

Тој паднал на земја и викал да му дозволат да го види детето.

„Да го видам мојот син, моето дете, мојата среќа!“

Екипата за брза помош му помогнала, а по неколку минути го одвеле мажот за да го смират.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде