Ужас: Автомобил прегази дете, возачот избегал од местото на несреќата

Ужас: Автомобил прегази дете, возачот избегал од местото на несреќата

Вчера вo 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 15.15 часот на ул.„Лука Геров” во Скопје патничко моторно возило удрило во малолетник и го напуштило местото.

Малолетникот се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде