Фото: Камион удри во автомобил, првични информации

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид, поточно на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР.

До несреќата дошло кога камион удрил во џип „Ауди“.

На местото на несреќата е забележана значителна материјална штета врз возилото и искршено стакло кое е распрскано по булеварот.

Од полицијата повеќе информации најавија за подоцна.

Фото: Макфакс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде