Силен земјотрес ја стресе Бугарија, почувствуван во делови од Македонија

Земјотрес од 4,9 степени го погоди Пловдив, соседна Бугарија.

Потресот се случил околу 14:30 часот по македонско време и траел околу 15 секунди.

Бил регистриран на длабочина од 2 километра, јавуваат бугарските медиуми.

Земјотресот е почувствуван и во источниот дел од Македонија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде