Тажна вест: Почина познатиот македонски музичар

Тажна вест: Почина познатиот македонски музичар

Националната опера и балет на својата фејсбук страна објави дека почина ИВАН ВАСИЛЕВСКИ – ЧИЧЕ, член на Оркестарот на Националната опера и балет.

„ТАЖНА ВЕСТ
ИВАН ВАСИЛЕВСКИ – ЧИЧЕ, член на Оркестарот на Националната опера и балет
(1935 – 2023)

НУ Национална опера и балет со жалење ја прими веста за заминувањето на Иван Василевски Чиче, тубист во пензија од Оркестарот на Националната опера и балет.

Музичар кој 33 години ги посвети на музиката и уметноста во својата матична куќа.

Длабоко сочувство до семејството.
НУ Национална опера и балет“, стои во нивното соопштение.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде