Вoнредна вест: Делчево и Берово ги стресе земјотрес

Вoнредна вест: Делчево и Берово ги стресе земјотрес

Земјотрес со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала е почусвтвуван попладнево во 14 часот и 26 минути во подрачјето на Пехчево и Берово.

Епицентар на земјотресот бил на 280 километри источно од Скопје, во  Република Бугарија, со Рихтерова локална магнитуда ML4.6,

соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде