Вонредна вест: Излета автомобил со четири млади девојки, итно пренесени во болница

Четири девојки на возраст од 18 до 20 години биле во автомобилот кој вчера излета од патот кај Драчево.

Како што објави МВР, несреќата се случила на локалниот пат с.Количани-с.Драчево, скопско, кога „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(19) од Скопје, излетало од коловозот.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката С.М.(18) од Скопје, а со телесни повреди се здобиле М.С. и

уште две сопатнички М.Д.(20) и М.М.(18), двете од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, велат од МВР.

Извршен бил увид.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде