Инцидент на северот на Косово: Нападната новинарска екипа (ВИДЕО)

Косовската радио-телевизија (РТК) објави дека во Звечан била нападната нејзина екипа што известувала од овој град на северот на Косово.

Косовскиот Јавниот сервис објави видео на кое се гледа дека е демолирано возило на РТК и дека се нападнати новинар и снимател на таа телевизија.

Тоа е прв напад по неколку дена, откако претходно, од почетокот на протестот во Звечан пред 18 дена, имаше најмалку десетина напади врз претставници на медиумите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде