Неверојатни сцени: Силен ветер крена луѓе во воздух

Градот Јичанг во провинцијата Хубеи во Кина го зафати силно невреме и силен ветер.

На видеата што се појавија на социјалните мрежи, се гледа како ветрот ја откорнува надворешната крошна на ресторан во округот Јилинг, пишува Dimsum Daily.

Вработените се обидоа да се држат за столбовите од настрешницата за да не ги однесе ветрот, но потоа налетот на ветерот некои од нив ги подигна неколку метри во воздух заедно со настрешницата.

Еден вработен ветрот го фрлил на покривот на ресторанот.

Канцеларијата за итни случаи на округот Јилинг потврди дека сите повредени се пренесени во болница и дека нивните повреди се полесни.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде