ВИДЕО: Критично во Крива Паланка, се излеа Крива река

Критична е ситуацијата во Крива Паланка откако попладнево се излеа Крива река.

На видеата објавени на социјалните мрежи може да се забележи дека реката во центарот на градот е излеана и веќе прави штети на урбаната опрема и зеленилото.

Засега немаме информација за други настанати штети.

Оваа ситуација е како резултат на поројните дождови кои претходните денови и во текот на денешниот ден интензивно паѓаат на ова подрачје.

Да потсетиме, попладнево невреме го погоди и кумановски регион.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде