Вонредна вест: БМВ падна во реката Лепенец, полицијата трага по три лица

Автомобил „БМВ“ со косовски таблички попладнево паднал во реката Лепенец, откако претходно се судрил со друг автомобил, соопшти полицијата.

Еден човек е спасен, додека по тројца негови сопатници сѐ уште се трага, велат од МВР.

„Денеска (17.06.2023) околу 15 часот е пријавено дека на патот Скопје-ГП „Блаце“ се случила сообраќајна несреќа во која учествувале автомобил „Фолксваген“ со скопски регистарски таблички,

управуван од Б.Б. од Скопје и автомобил „БМВ“ со косовски регистарски таблички, управуван од Н.П. од Косово, кое по несреќата паднало во реката Лепенец.

Во „БМВ“-то, покрај возачот, имало и тројца сопатници“, велат од МВР.

Едно лице е извадено од реката и пренесено во ГОБ „8 Септември“, а по останатите тројца се трага, додаваат од полицијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде