Вонредна вест: Полицијата доцна синоќа спречила самоубиство

Вонредна вест: Полицијата доцна синоќа спречила самоубиство

Интервентната полиција вечерва спречи самоубиство во близина на Центарот за јавно здравје “Пролет”, објави Инфомакс.

Според информациите на Инфомакс, лицето сакало да скокне од железничкиот мост кај Тутунски комбинат,

но патрола на интервентната полиција случајно налетала на местото на настанот и спречила несреќа.

На местото на настанот била повикана и екипа на Брзата помош.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде