Вонредно: Се судрија автобус и автомобил, има повредени

Вчера во Струга, на регионален пат се случила сообраќајка меѓу возило „Опел“ со охридски ознаки управувано од 53 годишниот З.П. и

автобус „Ман“ со скопски регистарски ознаки управувано од 42-годишниот Х.Б. од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил З.П., а со телесни повреди се здобил Х.Б. кои им биле констатирани од лекар во болницата „Св. Еразмо“-Охрид.

За настанот е известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Струга.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде