Тешко повреден млад човек во последен момент извлечен од запален автомобил: Тешка сообраќајна несреќа кај Врбас

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска на патот Врбас – Бачко Добро Поље.

Според првичните информации дошло до директен судир на два автомобили.

Со голема брзина автомобилот „БМВ“ во кој се наоѓало млад човек веднаш по судирот се запалил и со присебност на останатите возачи успеале да го извлечат тешко повредениот млад човек од згмеченото, запалено возило.

По несреќата тој во тешка состојба со возило на Брза помош бил пренесен во болница.

На терен излегле повеќе полициски патроли, пожарникари и возила на брзата помош, а покрај тој млад човек, повредени се уште неколку лица, но нивната моментална состојба не е позната.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде