Голема трагедија ја потресе Македонија: Дрво падна врз две млади момчиња, едното загина, другото е повредено

Министерството за внатрешни работи информира дека на 18.06.2023 во 14.05 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Ургентен центар Куманово

бил донесен починат Х.З.(37) од село Гошинце, општина Липково и едно повредено лице В.М.(26) од село Лопате, кумановско.

„По преземени мерки, извршениот разговор со повреденото лице и извршениот увид било констатирано дека при сеча на дрво во село Гошинце,

врз нив паднало дрво при што В.М. се здобил со повреди, додека Х.З. починал.

По наредба од јавен обвинител врз телото на починатиот ќе се врши обдукција,“ информираат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде