36-годишна жена пуштила две жени дома за да растурат магија, па била ограбена

И тоа се случи.

Млада жена пуштила пуштила две жени дома за да растурат магија, па била ограбена.

МВР ги објави деталите.

На 18.06.2023 во 16.20 часот во СВР Штип, 36-годишна жена од Виница пријавила дека била измамена од две женски лица.

Според пријавеното, таа ги пуштила во нејзиниот дом и под изговор дека ќе растурат магија ја довеле во заблуда и ѝ одзеле накит.

За случајот бил запознаен јавен обвинител и се работи на негово расчистување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде