Македонија згрозена: Маж нападнал и допирал по телото 15-годишно девојче

На 21.06.2023 во 19.30 часот во Полициската станица Драчево, 43-годишна жена од Скопје пријавила дека на 20.06.2023 околу 22.00 часот

на ул.„Драчевска“ едно машко лице физички ја нападнало нејзината 15-годишна ќерка и ја допирало по телото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слична содржина

СВР Скопје– Единица за насилен криминал – Одделение за крвни и сексуални деликти поднесе кривична пријава против С.А.(30) од Република Турција,

со живеалиште во с.Пагаруша, општина Студеничани, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело по член 186 од Кривичниот законик.

На 24.12.2022 околу 03.30 часот на ул.„Кирил и Методиј” во Скопје физички нападнал 24-годишна скопјанка, ја допирал по телото и се самозадоволувал.

По преземени мерки, било утврдено дека тој е извршителот и на 21.06.2023 тој бил лишен од слобода и

по брза постапка против него е поднесена кривична пријава, по што е предаден на надлежен обвинител.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде