Доцна вечерва земјотрес стресе делови од Македонија

Доцна вечерва земјотрес стресе делови од Македонија

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во соседна Албанија.

Според информациите, земјотресот бил со епицентар на 16 километри југоисточно од Тирана, на длабочина од 15 километри.

Земјотресот бил почувствуван и во Македонија, во реонот на Охрид и Струга

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде