Загина тракторист откако паднал во бунар додека работел на нива: Страшни сцени до местото на несреќата во Грочка!

Вчера голема трагедија се случила во селото Дражањ кај Грочка, кога Бојан С.(44) од Умрчар со трактор паднал во бунар.

Трактор со атомизатор е пронајден во бунар во нива во Дражње кај селските гробишта.

Полицијата реагирала заедно со брзата помош и пожарникарите, спасувачката акција започнала веднаш, но немало помош за несреќниот човек. Тракторот бил извлечен, но за жал починал возачот.

Жителите на Дражња велат дека жртвата е маж од соседното село Умчари, а непосредно пред трагедијата прскал овошје кај негов познаник.

Спасувачката операција траеше долго, а како изгледаше се, можете да погледнете во галеријата подолу:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде