ФОТО од местото на страшната несреќа: Едно лице загина доцна синоќа откако „голф тројка“ излета и се преврте во несреќа кај Никшиќ

Четириесетгодишниот Д.Ш. загина во сообраќајна несреќа доцна синоќа, во Ливеровиќи кај Никшиќ, додека во несреќата тешко е повреден В.В. (25).

Од Службата за заштита и спасување Никшиќ за „Вијести“ рекоа дека 40-тина минути по полноќ,

од Итна медицинска помош примиле дојава за несреќата и на терен излегле со две возила и девет пожарникари-спасувачи.

Било појаснето дека возилото било „голф 3“ со регистерски таблички од Подгорица,

во кое биле Д.Ш. и В.В, излетале од патот и се превртеле.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде