Силен земјотрес го стресе едно од најпосакуваните туристички места во Грција

Силен земјотрес утрово е регистриран на грчкиот остров Крит.

Споре првичните инфромации на ЕМСЦ, во 9 часот и 49 минути по макеоднско време, 10:49 по грчко време регистриран е земјотес со јачина од 5 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотесот е на длабочина од 24 километри.

Грчкиот остров е пополарно турисичко место во текот на летото.

Во моментов нема информации дали има штети или евентуално повредени лица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде