УТРОВО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Десет лица се повредени во несреќата помеѓу автобус и трамвај во Белград

Десет лица се повредени, од кои двајца потешко во судир на автобус и трамвај во Белград.

Несреќата меѓу автобусот на линијата 50 и трамвај на линијата девет околу шест часот.

На местото на несреќата се четири екипи на Брза помош и полиција. Истрагата е во тек, јавува РТС.

Во несреќата на Вождовац од силината на ударот пукнале сите стакла на автобусот.

– Шест лица се повредени во автобусот, тројца патници во трамвајот, а меѓу нив најтешко е возачот на трамвајот. С

ите се пренесени во Ургентниот центар, но за среќа освен возачот на трамвај сите се со полесни повреди – вели изворот на Информер.

Бета јавува, повикувајќи се на итната помош, дека трамвајот излетал од шините и се судрил со автобусот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде