Утрово ужасна вест: Едно лице загина во страотна сообраќајна несреќа

Утрово ужасна вест: Едно лице загина во страотна сообраќајна несреќа

Уште една тешка сообраќајна несреќа со трагичен крај на мекдонските патишта.

Регионалниот ЦУК Куманово, известува дека синоќа сообраќајна несреќа при која автомобил удрил во банкина во реонот на с. Љубанци,

Општина Ранковце, при што животот го загуби 1 лице, а 3 лица се здобиле со тешки телесни повреди и истите се пренесени во болница во Куманово.

Сообраќајот на тој патниот правец во период од 02:00 до 05:25 часот бил во целосен прекин.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде