Страотни фотографии од местото на несреќата: Едно лице загина, а тројца се повредени во сообраќајка кај Ранковце

Автомобил излетал од патот Крива Паланка-Ранковце-Куманово по што се забил во банкината.

Има повеќе настрадани во оваа тешка сообраќајна несреќа во близина на Ранковце.

Во несреќата има еден загинат и тројца повредени патници од автомобилот.

Од МВР соопштија дека загинатиот возач на аудито имал 21 година.

На 14.08.2023 во 01.28 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на магистралниот пат Крива Паланка-Ранковце, во село Љубинци, И.М.(21) од Крива Паланка,

управувајќи патничко моторно возило „ауди” со кривопаланечки регистарски ознаки, изгубил контрола и со возилото удрил во банкина на патот.

Од здобиените повреди, возачот И.М. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Додека, сопатниците Ј.С.(21), Х.С.(22) и М.С.(21), сите од Крива Паланка, се здобиле со повреди констатирани во Општа болница Куманово.

Увид на место на настанот извршила екипа од ОВР Крива Паланка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде