Автобус полн со патници се запали и целосно изгоре: Драматична снимка од инцидентот, пожарот се шири, патниците во паника бегаат од пламенот

Автобус полн со патници се запали и целосно изгоре: Драматична снимка од инцидентот, пожарот се шири, патниците во паника бегаат од пламенот

Безбедносните камери на полицијата во Буенос Аирес снимија пожар во автобус на автопатот Џенерал Паз.

На видеото се гледа како автобусот гори, а патниците панично бегаат од него,

а потоа поради излевање на гориво пожарот се шири низ асфалтот што не дозволува да минуваат други возила.

Полицијата утврдила дека причина за пожарот е електрично-механички проблем, јавуваат локалните медиуми.

Во инцидентот нема повредени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде