5.8 C
Skopje
Wednesday, October 4, 2023
дома Македонија Што се случува со луѓето? Малолетник извршил полови дејствија врз малолетниот брат...

Што се случува со луѓето? Малолетник извршил полови дејствија врз малолетниот брат и друго дете

Малотено дете од Скопје било повикано во полициска станица под сомнеж дека извршило обљуба врз неговиот малолетен брат и уште едно дете.

„Вчера полициски службеници од СВР Скопје извршиле службен разговор со малолетник од Скопје,

поради сомнение дека извршил обљуба врз неговиот малолетен брат и врз уште еден малолетник од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР. 

Да потсетиме, 30 дневен притвор за полициски службеник од Кавадарци кој сексуално го злоупотребувал својот 17 годишен син.

Тој е осомичен за родосквернавење врз сопствениот син.

Полицискиот службеник од Демир Капија е на возраст од 50 години

Денеска основниот суд во Кавадарци ја донесе одлуката за притвор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде