Прегазен пешак, со тешки повреди итно пренесен во болница

Вчера вo 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна улица која ги поврзува ул.„Ѓорче Петров“ со ул.„Браќа Чакареви“,

патничко возило „рено флуенс“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Л.(59) од Скопје удрило во пешакот А.Г.(57) од Скопје.

По несреќата, А.Г. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде