УЖАС: Усмртил пешак, го оставил автомобилот и избегал

20-годишник од Скопје кој живее во Швајцарија вчера вечер на автопатот Скопје-Куманово со

автомобил удрил и усмртил 54-годишен жител на селото пчиња, го оставил возилото и побегнал.

Жртвата починала на местото на настанот, а смрт констатирал лекар на Итната помош.

Еден час по несреќата, возачот отишол во Општата болница во Куманово каде што му биле констатирани повреди.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде