Страотни сцени од местото на несреќата: Тешка сообраќајка помеѓу три возила вечерва се случи во близина на Охрид

Страотни сцени од местото на несреќата: Тешка сообраќајка помеѓу три возила вечерва се случи во близина на Охрид

Сообраќајна несреќа кај Горенци во која учествувале најверојатно три возила, вечерва го забави сообраќајот на излез и на влез во Охрид.

Полицијата го пренасочува сообраќајот по локален пат, а тој се одвива наизменично.

Засега не се познати повеќе детали.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде