Откорнати дрвја и покриви – силно невреме во Велес

Попладнево големо невреме го погоди Велес.

Како што пишуваат локалните медиуми невремето било проследено со силни врнежи, со ветер, грмотевици и град.

Според фотографиите во градот се откорнати дрвја и покриви, а многу од улиците беа поплавени со вода.

Поголема штета има кај автобуската станица во Велес каде има паднато големо дрво и откорната бандера

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде