ВОНРЕДНА ВЕСТ: Автобус се излизгал и удрил во ограда кај Долна Матка

Турски автобус се излизгал кај долна матка и удрил во заштитната ограда.

Несреќата се случила кога автобусот се вратил назад со цел да се размине со друг автобус, објави Канал 5.

Водачот на групата вели дека дека причината е лошиот и тесетн пат,

и иако нема повредени патници, сите се видно вознемирени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде