ХОРОР: Му ја отсекла главата на момчето, па го фрлила во киселина – УЖАСНА ВЕСТ ЈА ПОТРЕСЕ АМАРИКА

Девин Мајклс (45) е обвинета за брутално убиство на својот партнер Џонатан Џејмс (47) во дом во Невада на 7 август.

Според медиумите, таа му ја отсекла главата и го потопила телото со киселина.

Во куќата на Девин, полицајците најпрво го пронашле паричникот и мобилниот телефон на Џејмс, на кои имало траги од крв, пишува NY Post.

Таа првично негирала дека го убила, но полицијата почувствувала силен мирис на хемикалии во нејзината куќа.

Тие влегле во собата и го виделе неговото тело како чади, а подоцна ја пронашле и главата.

На сослушувањето таа изјавила дека Џејмс бил насилен кон неа и ја принудувал на секс. Изјавила и дека не сакала да го убие, туку да го повреди.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде