Се судрија две товарни возила, камион и комби – причината веројатно е излегување на дива свиња

Сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Велес направи застој во сообраќајот.

Се судрија две товарни возила, камион и комби.

Во несреќата настрада и дива свиња, која веројатно и била причина за несреќата. 

Во сообраќајката нема потешко повредени, а причинета е материјална штета.

Тие кои планираат да патуваат во правец кон грчка граница нека внимаваат пред патарината кај Велес бидејќи има застој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде