УЖАС: Маж извршил обљуба врз 15-годишно девојче

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи-Дебар лишиле од слобода дебранец поради обљубена малолетничка.

– Вчера во 19.00 часот, по претходна консултација со јавен обвинител, полициски службеници од ОВР Дебар го лишија од слобода Л.Р.(28) од Дебар.

Тој се сомничи дека во неговиот дом извршил обљуба над малолетничка, изјави Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи-Охрид.

Додаде дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Се дознава дека девојчето било на 15-годишна возраст. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде