Двојниот убиец од Куманово со години ги малтретирал сопругата и нејзината мајка

Двојниот убиец од Куманово со години ги малтретирал жртвите.

Четириест и шестгодишниот Д.Ј. кој вчера ги уби својата сопруга и нејзината мајка, во повеќе наврати бил пријавуван за семејно насилство. 

Бил и осудуван за повредите што претходно им ги нанел на сега убиените мајка и ќерка.

Кумановски Муабети денеска побара информации од повеќе институции, а нивните одговори откриваат дека убиецот ги малтретирал жртвите со години наназад.

Убиецот кој и самиот си го одзеде животот скокајќи низ прозорец, имал дури пет кривични пријави што Секторот за внатрешни работи му ги поднел во изминатите десет години.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде