Малолетничка доживеала ужас: Едно момче ја допирало по телото, а друго ја истепало

На 26.08.2023 во 01:30 часот во Штип од полициски службеници во СВР Штип е повикан малолетник од Штип,

затоа што според пријавеното на 25.06.2023 околу 20:00 часот во парк во Штип допирал по телото малолетничка од Штип.

Малолетничката потоа била физички нападнат од другар на малолетникот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде