Полицијата не се шегува: Серија апсења низ Македонија

На 25.08.2023 во 20.40 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници е лишен од слобода М.И.(23) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 25.08.2023 во 22.55 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници е лишен од слобода В.С.(27) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 26.08.2023 во 01.20 часот во угостителски објект на подрачје на Карпош од полициски службеници е лишен од слобода Ј.Л.(39) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде