Ужасна сообраќајка во Македонија, прочитајте ги првичните информации

Ужасна сообраќајка во Македонија, прочитајте ги првичните информации

Две лица се повредени при сообраќајна несреќа која се случи денеска на стариот пат Куманово-Скопје,

во село Никуштак, во близина на депонија.

Од МВР за МИА информираат дека според првичните информациите во сообрајќајката учествувале опел астра со кумановски регистерски ознаки и шкода суперб со кумановски регистерски ознаки.

Сообраќајката била пријавена околу 14 часот, а возачите се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде