Сашо Тасевски распали по Бујар Османи: Место да одиш да ти истетовираат на г*от мапа на Голема Албанија, ти нам на Македонците ни црташ зошто треба да се пишеме Бугари

Фејсбук статус на актерот Сашо Тасевски:

Бујар не паламуди. Знаеш шо е паламудење?

Паламудење е зборење во празно. Говор кој никој не го побарал од тебе. Ниту пак му значи твоето излагање.

Говор без поента на кој никој не му верува, зашто знае дека е празен.

Место да одиш да ти истетовираат на гзот мапа на Голема Албанија и да уживаш у тетоважата или I love Kosovo,

ти нам на Македонците ни црташ на табла зошто треба да го прифатиме политичкото силеџиство на Бугарија и да се пишеме Бугари.

Нема да може бе.

Ние Македонците сме против отворање на уставот, а сме за поништување на оној срамен договор со Бугарија. Одма. Со нив нема преговарање додека не се цивилизираат.

Ај сега слечи гашти и на тетовирање, напиша Тасевски на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде