УЖАС: Се обидел да изврши силување врз малолетно девојче

Maж се обидел да силува девојче во Центар. 

46 годишна скопјанка на 26 месецов во 12.00 часот во Полициска станица Центар пријавила дека околу 08.00 часот во нејзиниот дом на

подрачје на Центар едно лице со закана ја допирало по телото и се обидело да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Месецов во полициските билтени имаше неколку случаи на силување. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде