Ужасна вест ја потресе Македонија: Пронајдено починато 27 годишно момче, телото предадено на обдукција

МВР извести дека вчера околу 13,30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во струмичкото село Мокриево, во семејниот дом бил пронајден починат М.С.(27).

На 26.08.2023 околу 13,30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Мокриево,

струмичко во семејниот дом бил пронајден починат маж(27).

Смртта била констатирана од лекар од итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде