ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Две лица, мајка и ќерка, ЗАГИНАА доцна синоќа во СТРАОТНА сообраќајна несреќа во Брчко

Две лица загинаа доцна синоќа во тешка сообраќајка во Брчко, јавија локалните медиуми.

Во несреќата што се случи на улицата Мостарска животот го загубија мајка и ќерка, потврдија за медиумите од местото на настанот.

Полицијата на округот Брчко на Босна и Херцеговина, под надзор на дежурниот обвинител, ја води истрагата.

-Во несреќата учествувале едно возило и двајца пешаци. Обвинителот и судскиот вештак се на лице место, се вршат увиди – објавија медиумите.

Возачот е приведен на местото на настанот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде