МВР објави видео од бркотница со „ауди“ на автопатот Е-75

Вчера попладне во 17.50 часот во Куманово на место викано „Света Мина“ од полициски службеници од Mобилната единица при

Одделот за гранични работи и миграции е лишен од слобода 28-годишниот М.А. од село Студеничани, скопско, поради сторено кривично дело криумчарење мигранти, извести МВР.

– Тој управувајќи возило „ауди“ на автопатот Е-75 не застанал на даден знак за запирање на возилото од полициските службеници и се дал во бегство,

но набргу, по преземени мерки и активности, бил сопрен и лишен од слобода, соопшти МВР.

Во возилото биле пронајдени пет лица мигранти од Сирија.

За настанот е известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде