ТРАГЕДИЈА: Турист се удави во Охридското езеро

Уште една трагедија се случи ова лето во Охрид.

Странски турист попладнево се удавил во водите на Охридското Езеро, во близина на Свети Наум.

Според првичните информации од полицијата, станува збор за странски државјанин роден 1958 година, државјанин на соседна Република Албанија.

Увид на местото на настанот е во тек, за утврдување на околностите за настапувањето на смртта.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде