Познат бизнисмен открил дека сопругата го изневерува, па запалил три автомобили: Љубовна драма во елитна населба во Белград

Бизнисменот Небојша М.(49) е уапсен и на предлог на основно обвинителство во Белград му е одредена мерка притвор поради сомнение дека на 25 август во раните утрински часови запалил три скапи автомобили во гаража на зграда на Дедиње!

Како што дознава српски Курир, пожарот што ги разбудил станарите направил штета од околу 200.000 евра!

-На предлог на основно јавно обвинителство Белград, на Н.М., на 25.08. му е одредена мерка притвор до 48 часа.

За време на рочиштето во просториите на јавното обвинителство, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело предизвикување јавна опасност, го искористил законското право да не изнесува одбрана, односно да се брани со молчење.

, по што судијата за претходна постапка му одреди мерка притвор по барање на обвинителството до 30 дена. Тој е приведен за да не влијае на сведоците кои ќе бидат сослушани во текот на истрагата – потврдија за Курир од обвинителството во Белград.

Како што неофицијално дознава Курир, кобното утро околу пет часот станарите во зградата ги разбудиле морничавите пламени во зградата.

Во пожар изгореа „БМВ Х6“, сопственост на Небојша М., потоа „Ауди Q8“ управувано од неговата сопруга Б.М., како и уште едно БМВ. Штетата била огромна, „аудито“ е целосно уништено. Пожарникарите брзо пристигнаа во зградата, но пожарот беше огромен, вели соговорникот на Курир.

Според него, Небојша и неговата сопруга живеат меѓу Белград и Русија.

Имаат приватна фирма која произведува метални конструкции. Тие се богато и добро ситуирано семејство. Сепак, беше очигледно дека имаат проблеми. Наводно, кобната ноќ Небојша слушнал дека сопругата го изневерува и дека има друг маж.

Дошол дома, според соседите, најверојатно под дејство на алкохол или нешто друго и во налет на бес ги запалил автомобилите. Сопругата таа вечер не била дома, веројатно била во Русија – вели соговорникот на Курир.

  • Наводно, натопил крпа во бензин и ја турнал во резервоарот на автомобилот, па истото го направил и со „аудито“ што го вози неговата сопруга додека е во Белград, а пожарот го зафатил и третиот автомобил – додава соговорник на Курир.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде