Страотни сцени од Србија: Силното невреме со врнежи од град направи пустош

По неколку пеколни денови, студот конечно пристигна во Србија, кој донесе невреме во некои области, придружено со обилни дождови, но и град.

Како што е објавено на социјалните мрежи, Шумадија била целосно бела, а градот со големина на лешник биел повеќе од 15 минути.

На видеата се гледаат обилни врнежи од дожд во Шабац, од кои речиси ништо не се гледа на улица.

Силни налети на ветер и врнежи се забелени и во Велика Плана.

Силни налети на ветер се забележани и во Крагуевац.Претходно градот падна во рацете на Краљево и Книќ.

Исто така, низ улиците во овие градови течеа потоци.

Книќ објави видео од силно невреме кое го зафати ова место.

Набрзо, големи количини град ги „поплавија“ улиците.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде