Синоптичарите кажаа какво ќе биде времето во првите денови од септември

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево со свежи утра и со појава на мала до умерена облачност во текот на денот.

Прогноза за 01.09.2023

Минимална температура: 10°C до 18°CМаксимална температура: 27°C до 34°C

Сончево со умерена облачност, наместа со слаб до умерен ветер од северен правец. UV=7

Прогноза за 02.09.2023
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 28°C до 34°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. UV=7

Прогноза за 03.09.2023
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 28°C до 35°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. UV=7

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде