ВИДЕО: Страотно невреме во делови од Балканот, снимен удар на гром на аеродром

Вчера вечер, на југот на Далмација се формираше релативно краткотрајна,

но силна бура со грмотевици, која премина низ Дубровник и неговата околина.

Невремето го погоди подрачјето на аеродромот во Дубровник нешто пред 20 часот,

а една молња удрила во непосредна близина на пистата.

При невремето со грмотевици над Дубровник, неколку авиони морале да го одложат слетувањето додека не се смират временските услови, пишува Далмација Данас.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде