Објавено видео: На автопатот „Пријателство“ голема акција на Тигрите

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје и Специјалната антитерористичка единица „Тигар“, денеска го приведоа С.А. (34) од Арачиново,

кој избегал од затворот КПУ „Идризово“, а е осуден на затворска казна од 12 години поради извршено кривично дело убиство.

На автопатот „Пријателство“, по претходно добиени оперативни сознанија, сопрено е возило „форд“, управувано од Б.Р. (47) од Арачиново,

кој е исто така осудено лице што издржува казна затвор во КПУ Идризово, но бил ангажиран да работи надвор од затворот, соопти МВР.

Во возилото како сопатник бил С.А., кој е приведен и ќе биде предаден на КПУ „Идризово“.

Известен е јавен обвинител и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал заради утврдување на други лица инволвирани во бегството на С.А. од затворот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде